00:00:00

В Google пояснили, як саме формуються українські чарти YouTube

Потужність рекламних кампаній виконавців ніяк не впливає на хіт-паради та річні рейтинги

Наприкінці 2020 року компанія Google Україна у своєму офіційному блозі традиційно оприлюднила річний рейтинг найпопулярніших відео серед українців. Особливу увагу привернув список топ-10 музичних відео за 2020 рік, в якому опинилася лише одна робота українських виконавців — «ВЕЧЕРиНОЧКА» MONATIK та Віри Брежнєвої.

Дискусії навколо цього списку призвели до появи різних гіпотез, чому ситуація така неприємна для музичної індустрії України. Серед них: 1) підозра, що рейтинг насправді формує офіс Google на росії і таким чином просуває своїх виконавців, яких переважна більшість у топ-10; 2) думка про те, що причиною є потужні промо-бюджети російських виконавців.

Radio Sfera Music звернувся із запитом до прес-служби компанії Google Україна з проханням пояснити, як насправді складаються і річні рейтинги найпопулярніших відео в Україні, і поточні хіт-паради. Відповідь була такою:

«Усі підсумкові списки YouTube формуються на глобальному рівні, виключно на основі кількості переглядів за минулий рік офіційних музичних відео в країні, в нашому випадку — переглядів в Україні. Враховуються відео, завантажені, якщо ми говоримо про минулий рік, у 2020 році, і перегляди у період з 1 січня 2020 року по 15 листопада 2020 року.

У хіт-парадах YouTube музичний контент, який найбільше переглядають на YouTube, групується за рейтингами композицій, відео й виконавців. Перегляди платної реклами на YouTube не впливають на рейтинг контенту в хіт-парадах YouTube.

Ще у вересні 2019 року, YouTube в офіційному блозі повідомив про зміни у формуванні музичних чартів.

А саме, прагнучи забезпечити більшу прозорість галузі та щоб відповідати правилам офіційних компаній з формування чартів, таких як Billboard та Nielsen, YouTube з 2019 року не враховує перегляди платних рекламних оголошень на YouTube у формуванні музичних чартів. Артисти ранжируються на основі кількості органічних переглядів».

Прес-служба Google також нагадала, що хіт-паради музичних відео в YouTube є чотирьох типів:

«Найпопулярніші композиції» (оновлюється щотижня). Це рейтинг загальної популярності композиції на YouTube на основі кількості переглядів. Цей показник обчислюється на основі переглядів усіх офіційних версій композиції:

офіційного музичного відео;

відеокліпів на офіційну пісню, створених іншими користувачами;

відео з текстами пісень.

«Найпопулярніші музичні відео» (оновлюється щотижня). Це колекція найкращих офіційних музичних відео, які найчастіше переглядають на YouTube.

«Найпопулярніші виконавці». Рейтинг зі 100 виконавців на основі загальної кількості переглядів їхніх відео. Загальна кількість переглядів включає перегляди всіх композицій, пов’язаних із цим виконавцем.

«Популярне» (оновлюється багато разів на день). Тут зібрано нові відео, які стали популярними відразу після появи.

 

Оставить комментарий