Друзі! Поспішаємо повідомити вам класну новину! Завтра, 18 квітня о 18:05 в ефірі на радіо «Sfera Music», відбудеться прем’єра нового альбому гурту СКАЙ. Не пропустіть насолодитися драйвом від нового альбому гурту!
Про зміст альбому:
СКАЙ – Час
Гурт Скай випускає восьмий за ліком студійний альбом. Платівка отримала назву «Час». Вона створювалася протягом минулих двох років. «Абсолютно непростих двох років, не лише для гурту Скай, але і для всієї України, тому що йде війна. І я дуже радий, що нам вдалося не лише багато виступати, не лише збирати донати на допомогу Збройним Силам України та Силам Оборони, пораненим, але і записати студійний альбом, тому що в нас є ще лайв альбоми концертні, їх є два, є збірки і так далі, а є і студійний альбом. Це восьмий і називається «Час»», — розповів лідер групи Олег Собчук.
На альбом потрапило десять треків, як власні твори гурту, так і дві кавер-версії. «Це рок-кавер-версії пісень «Смереко» і «Ні обіцянок, ні пробачень». Цим самим ми хотіли показати, що з часом речі можуть змінюватися і тому ми зробили такі версії і так ми їх побачили», — пояснює фронтмен Скаю.
Альбом «Час» музикант називає квінтесенцію життя, свого особистого і кожного з учасників гурту. Альбом записувався в Україні, а мастеринг і зведення відбувалися в Сан-Дієго, США.
«Альбом вийшов надихаючий, альбом мотивуючий, взагалі в альбомі можна знайти все:і романтику, і розслаблення, і розумні слова, і поради. Там можна знайти багато рок-н-рольних динамічних треків. Таких треків, що поставлять на ноги, як, наприклад, пісня «Встань». З нею дуже цікава історія вийшла. Перед фінальним записом я змінив приспів, раніше було «Стій». Я дуже часто під час пробіжок складаю пісні, коректую тексти, музично шукаю, слухаю багато разів моменти, які варто забрати або додати. І от я якось вмикаю пісню «Стій», як тоді вона називалася, і розумію, що для бігу, вона не підходить.Як це я біжу, а мені кажуть:«Стій». Це неправильно. Я вирішив змінити приспів на «Встань». Це не лише звернення особисто, як мені здається, а таке мотивуюче гасло взагалі, не лише для спортсменів, а й для всього українського народу, і взагалідля всіх. Мені здається, що нам потрібно вставати, боротися, долати ворога, долати свою лінь, труднощі, негаразди, і ті бажання, які нас гальмують, долати суперечки і темряву, шукати світло. І саме про це альбом. Наш гітарист сказав, що йому настільки все в ньому подобається, що аж страшно. Нам подобається те, що ми чуємо і сподіваюся вам сподобається теж», — має надію Олег Собчук.
За словами музиканта, ця робота до певної міри експериментальна, в деяких піснях він співав так, як я ніколи не робив до цього. Як, наприклад, у пісні «Хмара» дуже низько і хрипло. На цю річ гурт також зробив муд-відео з використанням штучного інтелекту.
- «Поцілуй на щастя». Перша ластівка з цього альбому. Це результат нашої любові до U2. Ну, не тільки до U2, там багато чого є. Але пісня дуже світла, динамічна, і примушує справді піднятися щось робити, радіти життю, і коли ти її слухаєш, вона справді має дуже сильну світлу, позитивну, таку динамічну енергію.
- «Мій дім». Композиція є, як то кажуть в народі,таким собі локомотивом альбому. Це фокус-трек. Вона вийшла досить потужною, я навіть сам не чекав. Я її написав у Сієтлі, в Америці. Надихнувся піснею Майкла Джексона «We Are The World». Можливо, ще й спрацювала ностальгія за домом, хоч я й недовго там був. Але трішечки відчув цієї енергії, і вона спрацювала. В такому стилі нью-кантрі, мені подобається цей стиль. Ми нещодавно тільки почали його використовувати, хоча може і не нещодавно, але мені дуже подобається те, що я чую. І слова теж, на правду, вийшли досить влучними, навіть такими досвідченими досить.
- «Ні обіцянок, ні пробачень». Ви, думаю, знаєте цю пісню, яку співає Віктор Павлік. І автор цієї пісні Сергій Лазо люб’язно погодився нам дати дозвіл на створення рок-версії цієї чудової композиції. До речі, хочу сказати, Сергій Лазо не лише написав «Ні обіцянок, ні пробачень», а й пісню «Не йди», яку я співаю з Гайтаною. Тому Сергію величезна шана і дяка. «Ні обіцянок, ні пробачень» у нашій рок-версії – це досить потужна динамічна композиція. Послухайте і напишіть нам, що ви думаєте про це. Нам подобається, сподіваємось вам теж. Приємного прослуховування.
- «Смереко». Так, це саме та «Ой, Смереко», але з інакшим абсолютно звучанням. Саме тому ми і назвали альбом «Час», тому що, зокрема, у ньому абсолютно інакше звучання вже звичних пісень, старих пісень. «Смереко» – це, можна сказати, така легендарна пісня. Ідея рок-версії у мене зародилася ще у 2015 році. Ось, і я дякую Любомиру Якиму за те, що він її написав, і Миколі Гнатюку, за те, що її заспівав.
- «Кохана». Одне з найважливіших в житті, можна сказати, таких фундаментальних речей взагалі — це мати кохану людину. Тож щиро всім бажаю кохати і бути коханими. Цю пісню я присвячую всім закоханим. Тому кохайте, будьте коханими.
- «Я з тобою». Ви могли вже її чути на радіостанціях, і бачити кліп на каналі гурту Скай, на який ви однозначно ж підписані. Що я можу сказати про цю композицію, вона теж пережита, вона теж з досвідом. Я завжди намагаюся писати так. Бо ти мусиш вірити в те, що ти чуєш, адже якщо ти в це не віриш, тоді немає сенсу це видавати і немає сенсу це писати. Так, було, звісно, багато закреслених рядків. Я цю пісню писав протягом трьох років насправді, бо я замкнувся на другій половині другого куплету і не міг сформулювати правильних слів, які би мені подобались протягом тижня. Чесно кажучи, це дуже дивно, але мене надихнули «Зоряні війни», «Мандалорець», а ще Карпати. І все вийшло, я написав. Ось так, ніколи не знаєш, де ти знайдеш натхнення, ніколи.
- «Хмара». «Хмара» – це взагалі щось нове, абсолютно нові звучання, подача, концепція цієї пісні. Я багато можу розказати про неї. Мене надихнула і Леся Українка її Соntraspemspero!, і лист від військового Миколи Москаленка, і війна, і віра у перемогу, і боротьба, і минуле, теперішнє і майбутнє. Я дуже дякую музикантам гурту Скай, ми передали цей весь біль смуток, напруженість, тривогу, страх, але з іншого боку і сміливість, і натиск, і прагнення до перемоги, і силу в цій пісні.
- «Фейк». Я чесно скажу думав довго буду писати цю пісню, але написав її дуже швидко і вважаю, що мені пощастило, що якось так склалося. Я подивився якийсь фільм, вже не пам’ятаю який, і мені сподобалася концепція, історія. Я завжди якусь частину беру з життя, десь в якісь пісні більше, в якісь пісні менше, але багато це асоціації з фільмів, із прочитаного тощо. «Фейк» – це досить така сучасна композиція з сучасним поглядом. Я думаю, у кожного в житті були моменти і є такий досвід, коли зустрічалися трішки не ті люди, які хотілося б, але без темного немає світлого, тому це, напевно, так має бути.
- «Вибачай». Цю пісню ви вже чули, вона була синглом ще до виходу повноцінного альбому. Думаю, кожен з нас говорив ці слова. Якщо чесно, лише сміливі, справжні особистості можуть визнати свою вину і сказати: «Вибач». Тому я вважаю, що це дуже благородна така сильна риса, яка мусить бути у всіх сильних людей. Вміння визнавати свої помилки. Але ця пісня не лише про помилки, вона і про кохання. Це і про тугу, про ностальгію, про сум, що ти когось давно не бачив і не встиг сказати те, що хотів.
- «Встань». І це справді просто така запальна, бомбезна пісня. Вона дуже рок-н-рольна. Вона просто вириває все. Ви не зможете сидіти під неї. Під неї ідеально бігати, їздити на авто, робити все динамічно. Під неї неможливо сидіти і лежати. Доля композиції могла скластися інакше. Спочатку там була назва «Стій». Я якось вийшов на пробіжку. Біжу і слухаю «Стій», що якось нелогічно. І я вирішив змінити приспів на «Встань». Звісно, це потягнуло зміни в куплетах, але це було того варте. Трішки затрималося все, і я не встиг написати слова до 11-ї композиції, яку ми планували включити. Але краще менше якісно, ніж більше і неякісно. Тому ми видаємо 10, а наступну, ту композицію, яка не встигла, увійти, ми видамо вже в наступному альбомі. Це не проблема. Тому композиція «Встань» точно примусить вас встати, йти, бігти, щось робити, досягати мети, не боятися, йти вперед і не здаватися. Вставайте і йдіть до своєї мрії, до своєї мети.